Dzień.

Wpis

sobota, 12 marca 2011

Chyba przyciągam...

Debili

 

Czasami się tak zdarza, w życiu każdego z nas, że spotkamy wielu, wielu ludzi. Innych lepszych, których przypominamy sobie później na łożu śmierci z uśmiechem na twarzy, lecz i tych gorszych, przez których można wcześniej dokończyć swój żywot ludzki. Każdy z nas, chciałby poznawać i pamiętać tylko tych lepszych. Którzy nam miło zapisali się w pamięci. Lecz...

Nie da się...

ustrzeć przed osobami, których najchętniej kopnęło by się w tyłek, za to, że przywalają się do ciebie, nawet jeśli tego się nie chce. Każdy z nas, rozpoznaje takie osoby. Przykład: Dla jednych pan X, jest przecudownym, mądrym, przystojnym chłopakiem, któremu cnotę można oddać, ale dla niektórych ten sam pan X, jest śmieciem, nieudacznikiem i najgorszą istotą chodzącą po świecie, przez którego można się powiesić. Ten przykład, występuje codziennie w naszym życiu. Lecz czemu, osoba którą się nienawidzi i nie chce się na nią patrzeć, specjalnie do nas podchodzi, dzwoni, wysyła listy, żeby z nami się zadawać? Może takie osoby mają coś w głowie, jakiś nowy zmysł, który mówi im, która osoba ich nie nawidzi oraz uważa za debila i specjalnie chce Go wkurzyć? Nie wiem. To jest ciężkie pytanie, na które trudno odpowiedzieć.

Nie chcemy z nim gadać, bo...

Właśnie. Czemu nie chcemy gadać z osobą, która nam się nie podoba i chcemy ją unikać szerokim łukiem? Są trzy cechy, czynniki, które za to odpowiadają.

1. Wygląd zewnętrzny - Najczęstszy czynnik, decydujący o tym, że dana osoba jest skreślona jeśli nam się nie spodoba. Oczywiście, nie musi spodobać nam się na zabój, czyli zakochać się. Nie. Mam na myśli to, że jeżeli pierwszy raz masz porozmawiać z osobą, która właśnie cię zaczepiła, pukając w plecy, bo stałeś tyłem do niej i odwracając się, twoje oczy momentalnie przeskoczą na inny plan, to znaczy, iż osoba przeraziła Cię swoim wyglądem.

2. Inteligencja - Czynnik, który mówi nam, czy z tą osobą da się zadawać normalnie, czy jednak nie i trzeba będzie podziękować takiej osobie. Test na inteligencję przeprowadzą na drugiej osobie, tylko Ci, którzy sami są mądrzy i będą umieli to dostrzec. Więc jeśli sam nie szczycisz się mądrością i wiedzą, to nie osądzaj innych zbyt wcześnie. Ba! W takim wypadku, znalazłeś dobrą osobę.

3. Poczucie humoru - Może mniej zauważalny przez nas, ale jednak. Bo sam spotykam się z takimi przypadkami, że przyjdzie taka osoba, która żeby postawić plusa przy swojej osobie, będzie starała sie powiedzieć coś śmiesznego, czy to kawał, czy jakiś cytat z filmu i to spali, to jeszcze nic. Gorzej, jak kawał jej nie wyjdzie, a sam będzie się śmiał z tego jak dzieciuch, na którego patrzę, jak... No właśnie. Jak na debila.

Powyższe czynniki, uświadamiają każdemu z nas i doradzają poprzez świadomość, czy dana osoba jest fajna i z przyszłością, do kontaktów, czy kompletnym debilem, przez którego możemy wiele stracić.
Aha.
Niezapomnijcie, że sami możecie być oceniani przez te osoby, z którymi nie chcecie gadać i ich wyzywacie.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
rzeznikoss
Czas publikacji:
sobota, 12 marca 2011 16:06

Polecane wpisy

Kalendarz

Styczeń 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Wyszukiwarka

Kategorie

Kanał informacyjny